GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fat 3638430
*
nr 363 8430
Fat
Argenta, dia:30
Utrop:
300 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 maj 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/5 11:12:27
1
600 kr
28/5 15:33:15
2
400 kr
29/5 09:55:01
3
Vinnande bud
30/5 12:33:42
4
1.400 kr
30/5 12:34:14
4
1.600 kr
- Läs mer...
Argenta
Keramikern Wilhelm Kåge (1889-1960) skapade på 1920-talet Argentagodset som fick sitt genombrott på Stockholmsutställingen 1930.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: argenta fat filigran gustavsberg keramik silverinläggning silverinläggningar wilhelm kåge
-
4161 Färglitografier
2 st, Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Oramade lösa..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:41
-
2062 Fat
Ulla Forsell (f. 1944), Sverige. Konstglas, Signer..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:21
-
4176 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karneval", Gu..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:23
-
4097 Urna
+ fat, 2 delar, Asien, 1900-tal, glaserad stengods..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:17
*
Fat
nr 363 8430
Fat
Argenta, dia:30
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 1.700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 maj 2005 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/5 11:12:27 | 1 | 600 kr |
28/5 15:33:15 | 2 | 400 kr |
29/5 09:55:01 | 3 | Vinnande bud |
30/5 12:33:42 | 4 | 1.400 kr |
30/5 12:34:14 | 4 | 1.600 kr |
- Läs mer...
Argenta
Keramikern Wilhelm Kåge (1889-1960) skapade på 1920-talet Argentagodset som fick sitt genombrott på Stockholmsutställingen 1930.
Keramikern Wilhelm Kåge (1889-1960) skapade på 1920-talet Argentagodset som fick sitt genombrott på Stockholmsutställingen 1930.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: argenta fat filigran gustavsberg keramik silverinläggning silverinläggningar wilhelm kåge
-
4161 Färglitografier
2 st, Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Oramade lösa..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:41 -
2062 Fat
Ulla Forsell (f. 1944), Sverige. Konstglas, Signer..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:21 -
4176 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karneval", Gu..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:23
-
4097 Urna
+ fat, 2 delar, Asien, 1900-tal, glaserad stengods..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:17